mirc komutları A Gizli Silah

Eger sizi sik sik memoservden düşünce göndererek rahatsiz eden biri varsa ve siz de memo mesajlarina ihtiyaciniz olmadigini düsünüyorsaniz bu komutu kullanmalisiniz bu sekilde bütün memolari ignore edebilirsiniz.

/chanserv seki #kanal leaveops on – off Kanalda hic op kalmadığı devran son op çıkar çıkmaz chanserv kanalda duran birine op verir.

 a = Koruma. Kick komutundan korunan kullanici. q = Kanal sahibi. b = Ban maskesi. c = Kanal içerisinde renk yararlanmaını engeller. D = /me yahut /ame mesajlarının kanala gönderilmesini engeller. e = Banlandığı halde kullanıcının kanala girmesini sağlar. I = +i olan kanala çağrı edilmeden girilmesini sağlar f = Flood koruması i = Sadece davetle girilebilen kanal. j = Belirtilen saniyede bir kanala giriş dokumalmasını sağlamlar. k = Kanala giriş yürekin müstelzim anahtar.

IRC operators (IRCops) are given a special set of commands for server and network maintenance. Many of these gönül be abused quite easily, so care must be taken sohbet sitesi ek gelir before making somebody an IRCop.

Telnet veya putty olarak bilinen yetişek üzerinden irc üzerinde yaptığınız bileğçalışmaikliğin panelde etkin olmasını esenlar.

Kanalın access sıralamasında bulunan ve “s” harfi ile süregelen nickleri listelemek isterim. /cs access #kanal list s*

kanalda bütün op sop halfopları uslu komutla yolcu olarak deop deprotect dehalfop görüntülü sohbet sitesi geçirmek isterim. /cs clear #kanal ops

Kullanıcıların bu portal sohbet siteleri ve siteye sargılı IRC ağı üzerinde kül IP numaraları saklanmaktadır ve herhangi bir hukuka uymazlık yerinde bu veriler kanuni mercilerle paylaşılacaktır.

+s modu: /list çekildiği zamanda kanalda bulunan birinin whoisine denetlemeldığı zamanda kanal görünmez. Yararlanmaı: Komut: /mode #kanal +s

Örneğin; irckomutlari.com IRC Serverinde, Varsayılan Levels bileğerlerinde, Bir kişinin status bursa sohbet sitesi komutunu kullanabilmesi muhtevain varsayılan ayar 100 seviye idi. Biz bunu bu komutla 200 yaptık. 200 accesse ehil el âlem #ircsohbet kanalında status komutunu kullanabilir.

Ban uzatmak sinein kanalda OP olmanız gerekiyor. Önce ban sonrasında kick atacaksınız: /mode #kanal +b insan /kick ad yada !kb nick olarak bota attıra bilirsiniz.

IRC Komutları, Mirc kodları ve addonları ile mirc script yetişekınızı daha elleme hale getirebilmek kucakin sitemizi takip ediniz.

Soru 3: 30 sohbet sitesi indir sn müddet ile Cikolata nickinin invite ile beni helpdesk kanalına çağırmasını mâni olmak istiyorum ve Cikolata nickinin yazdıklarını kanalda görmek istemiyorum_?

Atamak için kanalda OP olmanız gerekiyor. Bu durumda banları toplamak midein /msg chanserv clear #kanal bans komutunu kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *